As Actor/Actress
Uuno Epsanjassa
Naisenkuvia
Bailiff (uncredited)
Uuno Turhapuro
Kotkala-Hammaslärvänen
Rakkaus kahleissa
Caretaker (uncredited)
Vääpeli Körmy ja marsalkan sauva
Vahvaselkä
Morsiusseppele
Uuno Turhapuro muuttaa maalle
Heiveröinen
Uuno Turhapuron muisti palailee pätkittäin
Autokorjaamon omistaja
Akseli ja Elina
Antero Mellola
Pikkupojat
talon räjäyttäjä
Sixtynine 69
Jukka's Work Mate (uncredited)
Tupla-Uuno
Gangsteripomo
Millipilleri
von Hermander
Uuno Turhapuro armeijan leivissä
Ilpo
Täällä Pohjantähden alla
Antero Mellola
Hei kliffaa hei
Kahden pihvin mies
Huhtikuu on kuukausista julmin
tarjoilija
Tähtisilmä
radio station janitor
1918
(uncredited)
Häpy endkö? Eli kuinka Uuno Turhapuro sai niin kauniin ja rikkaan vaimon
Lääkäri
Kovanaama
Crook (uncredited)
Pekka ja Pätkä miljonääreinä
Victor Lillukka
Linna
Klamm
Pekka ja Pätkä mestarimaalareina
Maitokuski (uncredited)
Veteraanin voitto
(uncredited)
Pekka ja Pätkä sammakkomiehinä
Pekka ja Pätkä lumimiehen jäljillä
(uncredited)
Rautakauppias Uuno Turhapuro, presidentin vävy
Häppälä
Uuno Turhapuro menettää muistinsa
Stiftel
Viu-hah hah-taja
Mies neuvottelussa